İDAL PATENT YÖNETİMİ; Uluslararası önemli yayıncılık kuruluşu INTL tarafından 2015 yılı için verilen "Türkiye’nin uzman marka ve patent firması" ödülüne layık görülmüştür.

Lisans

 

İsim haklarından teknoloji transferlerine kadar hemen her tür fikri ve sınai hakkın ana başlıklarından biri olan lisanslar uzman kadromuz ile birlikte değerlendirilmekte ve işletmenin belirtilen haklarını ticarileştirmek için ortak çalışmalar yapılmaktadır.

Gerek tescilli gerekse tescilsiz haklarınızın lisanslama yoluyla ticarileştirilmesi konusunda deneyim sahibi uzmanlarımız vasıtasıyla her türlü lisans anlaşması en ince noktasına kadar araştırılıp, karşılaşılabilecek olası sorunlar henüz ortaya çıkmamışken önlem alınmaktadır.

Ulusal ve uluslararası faaliyetlerinizdeki lisans anlaşmaları ürün ve hizmetlerinize ait hakların korunması için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden işletmenizin sahip olduğu değerleri güven içerisinde lisanslamanız için sizi de aramızda görmek istiyoruz.

 

Fikri ve sınai haklardan bir veya daha fazlası için lisans anlaşması imzalarken, bu lisans anlaşmasının hangi şartlar altında imzalanacağı kuşkusuz tarafların en önemli değişkenleridir.

 

İster marka tescili olsun isterse patentler,  know-how, ticari sırlar ya da karmaşık teknoloji transfer sözleşmelerinde müvekkiller adına bütün detaylar işin uzmanlarınca hazırlanmalı ve gerekirse çok defa üzerinden geçilerek maksimum kazanç elde edilecek sözleşmelere ulaşılmalıdır.

 

Temelinde inhisari lisans sözleşmesi ve inhisari olmayan lisans sözleşmesi olarak 2 gruba ayrılan sözleşmelerde aşağıdaki değişkenler hukuksal açıdan önemli bir yer tutmaktadır.

 

Tarafların net olarak belirlenmesi

Lisans anlaşmasının konusu

Lisans anlaşmasının şartları

Kullanım alanları

Lisanslama metodları

Alt lisanslar

Ücretler

Denetleme ve raporlar

Kayıtlar

Fesih, iflas ve fesih sonrası süreçler

Teknolojinin geliştirilmesi

Olası davalarda taraf olma kabiliyetleri

Tazminatlar

Gizlilik prensipleri

 

 

Bu ve bunlar gibi yüzlerce alt başlık sahip olunan sınai hakkın usulünce ve maksimum kazançla kullanılması için dikkatle incelenmesi gereken konulardır.

 

İdal Patent Yönetimi’nin uluslararası sertifikalara sahip lisanslama uzmanları, sınai haklarınızın lisanslaması için sizlerle tanışmaktan memnuniyet duyacaktır.

Marka

Patent

Tasarım

Lisans

Fikri Haklar

Armada İş Merkezi

Beştepe Mahallesi Dumlupınar Bulvarı,

No:6A/18 Kat:12 Ofis:1225H6

06560 Yenimahalle/Ankara

T: 0312 417 9985

T: 0312 295 6413

E: idal@idal.com.tr